Bireysel Koçluk

BİR YAŞAM KOÇU; Koçluk hizmeti süresince kişilerin kendilerini keşfetmelerine problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir.

BİR YAŞAM KOÇU; Kişiyi yönlendirmek ya da sorularına yanıt vermek yerine sorular sorarak onun doğru yanıtları bulmasını sağlar.

Kişi, yaşamdan ne ister, öncelikleri nedir, hedefi nedir ve bunlara hangi yolla ulaşacaktır. Tüm bunları YAŞAM KOÇU’nun yardımı ile bulur.

BİR YAŞAM KOÇU; Soru sorma uzmanıdır. Kişilerin sorulan sorulara cevap verirken farkındalıklarının artmasını sağlar. Hedefleri olmayan kişilerde hedef oluşturmak veya hedefleri olanlarda motivasyon sağlar

Kişiler mesleki ve kişisel yaşamlarında; amaçlarını gerçekleştirmek ve başarılı olmak için, mutluluğu bulmak için, yaşam amacını anlamak için, sevdiği şeyleri yapmak için, kariyerine karar vermek veya kariyer değiştirmek için, daha emin olmak ve İlişkilerini geliştirmek için bir YAŞAM KOÇU ile çalışmayı seçerler.

BİR YAŞAM KOÇU; Bir yol ayrımına geldiğinizde, doğru bir yönde ilerlediğiniz konusunda endişeleriniz olduğunda, kendinizi bir yerde sıkışmış hissettiğinizde veya korkularınız tarafından teslim alındığınızda, sorduğu doğru sorularla çıkış yolunu bulmanızı sağlayan kişidir.